Megjelent a kiírás: Megyei Környezetvédelmi Vetélkedő

A héten jelent meg a  Tolna Megyei Önkormányzat, a Zöldtárs Alapítvány és a Szekszárdi I. Béla Gimnázium „Klímariadó Tolna Megyében” című vetélkedő pályázati felhívása.

A már-már hagyományos környezetvédelmi vetélkedőt az idei évben is iskolánk szervezi. Várnak minden olyan, Tolna megyei általános iskolás 7-8. osztályos és középiskolás tanulók 3-3 fős alkotta csapatát, akik érdeklődnek a környezetvédelem és a klímaváltozás iránt valamint tudásukat egy kétfordulós versenyben is szívesen megmutatnák értékes nyereményekért.

Az idei évben a téma “Az éghajlatváltozással kapcsolatos ismeretek megszerzése, felkészülés az alkalmazkodásra” lesz.

Az első forduló szeptember 20. – október 17-ig tart. Ebben az időszakban lesz idő megoldani az ibela.hu oldalról letöltött feladatlapokat, amelyekből később kiderül ki az a tíz csapat, akik a döntőbe jutottak. A döntő  2017. november 22-én, iskolánk  Neumann termében lesz.

A részletes pályázati felhívás a http://bit.ly/mkv_0912  oldalon olvasható.